Z tarasów rozpościera się niesamowity widok na Zalew Szczeciński, archipelag czterdziestu czterech wysp oraz rozlewiska wstecznej delty rzeki Świny i jezioro Wicko Wielkie.
Tarasy widokowe umiejscowione są w najwyższym punkcie klifu nad Zalewem Szczecińskim, ponad 50 m n.p.m. To świetne miejsce do obserwacji zamieszkującej wyspy fauny, zwłaszcza rozmaitego ptactwa - w tym dumnie krążącego nad grodziskiem orła bielika - symbol Wolińskiego Parku Narodowego.
Choć sam punkt widokowy leży już poza granicami Parku, to blisko stąd do dwóch innych punktów widokowych na terenie WPN’u - Wzgórza Zielonka i Piaskowej Góry z Jeziorem Turkusowym.
Widoczny jest również tor wodny Szczecin-Świnoujście i poruszające się po nim liczne jednostki wodne.
Na tarasach zamocowana jest profesjonalna luneta widokowa, która umożliwia dokładniejszą obserwację.
Obiekt dostępny jest dla rowerzystów oraz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i dziecięcych (utwardzone ścieżki, slip na taras widokowy).
Grodzisko udostępnione jest dla turystów w miesiącach maj - wrzesień. W okresie jesienno - zimowym wstęp możliwy jest jedynie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.
Prowadzone wielokrotnie wykopaliska archeologiczne wskazują, że w okresie pomiędzy X a XII w. w Lubinie znajdowało się skupisko osadnicze o bardzo ważnym znaczeniu, którego centrum stanowił gród.
Odkrywano m.in. liczne fragmenty wczesnośredniowiecznych naczyń, kości ludzkich, srebrne monety pochodzące z 951 roku, fragmenty trzech grzebieni rogowych (jeden zdobiony motywem skandynawskiej plecionki), paciorki bursztynowe i z kryształu górskiego czy żelazne nity do łodzi.